25 marca -Międzynarodowy Dzień Gofra

25 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Gofra. Choć tradycja jedzenia gofrów wywodzi się z Belgii, to znane i uwielbiane są już na całym świecie. Dzień Gofra to dobra okazja, aby przypomnieć sobie jak bardzo je lubimy. Chrupiące na zewnątrz, puszyste w środku, suche lub z ulubionymi dodatkami, zjadane są przez wszystkich ze smakiem.

Uczniowie klasy 1b również przyłączyli się do obchodów tego święta. Najpierw dowiedzieli się, z jakich składników powstaje ciasto na gofry, a także jakie urządzenia potrzebne są do ich wykonania. Mali kucharze z wielkim zapałem odmierzali składniki i przygotowali ciasto na pyszne gofry. Kiedy wszystko było gotowe, panie przystąpiły do pieczenia, a dzieci dekorowały je przyniesionymi dodatkami. Po skończonej pracy wszyscy zajadali się pysznymi goframi z bitą śmietaną, dżemem i owocami. Gofry smakowały znakomicie!
Data dodania: 2024-03-25 19:44:05
Data edycji: 2024-03-25 19:50:14